Що таке вутрипольний конвектор опалення?
Сьогодні все більше будинків, офісів та магазинів із красивими великими вікнами. Дизайнерські проекти не перестають дивувати. Але залишається відкритим питанням: як зберегти цю красу і при цьому обігріти приміщення? Що таке внутріпольний конвектор і як він допоможе з обігрівом вікна?
Внутрішньопідлоговий конвектор – це батарея, яка вбудовується в підлогу та служить для обігріву приміщень та допомагає прибрати конденсат із вікон. Він монтується так, щоб покриття для підлоги і решітка булу в одній площині, без зазорів і перепадів.
Внутрішньопідлоговий конвектор опалення буває 2х видів: водяний та електричний. У цій статті ми докладно розберемо водяний внутрішньопідлоговий конвектор.
Внутрішньопідлоговий водяний конвектор
Технічна конструкція внутріпольного конвектора дуже проста. Він складається з корпусу, всередині якого розміщено теплообмінник з ребра. Для підвищення ефективності внутрішньопідлогового конвектора поруч із теплообмінником встановлюють вентилятор. Вентилятор збільшує тепловий потік та час прогрівання приміщення на 70%. Можна встановлювати внутрішньопідлоговий конвектор без вентилятора, залежно від поставлених завдань.
Внутрішньопідлогові конвектори з вентилятором регулюються за допомогою терморегулятора. Термостати дозволяють контролювати температуру, швидкість обертання вентилятора або повне відключення.
Решітки внутрішньопідлогових конвекторів
Решітки на внутрішньопідлоговий конвектор можуть бути дерев'яні або металеві. Зазвичай вартість решітки йде окремо від вартості внутрішньопідлогового конвектора. Дерев'яні решітки за вартістю значно нижчі за металеві, але при цьому вони менш зносостійкі і витримують менше навантаження. Згодом, можливо, їх доведеться замінювати.
Як правильно підібрати внутрішньопідлоговий конвектор
Для початку необхідно визначити яке це буде приміщення: житлове чи нежитлове. Від площі приміщення, висоти стель та розміру вікна залежатиме внутрішньопідлоговий конвектор. Вважається, що для повноцінного обігріву кімнати 10 кв.м. середня потужність конвектора 1000 Вт.
У підборі внутрішньопідлогового конвектора потрібно точно знати розмір отвору вікна та висоту стяжки. Від цих параметрів залежатиме потужність та розмір конвектора. Якщо довжина вікна перевищує 3х метрів, рекомендується розділити на 2 конвектори меншої довжини.
Немало важливим фактором є призначення внутрішньопідлогового конвектора. Конвектор може бути як допоміжний обігрів віконного отвору, сходового прольоту та інших. У разі потужність конвектора може бути мінімальна. Конвектор служитиме «тепловою шторою».
При повноцінному обігріві приміщення внутрішньопідлоговим конвектором необхідно підібрати конвектор за всіма параметрами: розмір вікна, висота стяжки і площа приміщення. Відштовхуючись від даних показників, можна підібрати водяний конвектор, який покриє теплові втрати від вікна та обігріє приміщення.
Плюси та мінуси внутрішньопідлогового конвектора
Позитивні сторони внутрішньопідлогового конвектора:
Прихований монтаж. Основний опалювальний короб водяного конвектора ховається у підлозі. Таким чином, внутрішньопідлоговий конвектор опалення не займає простір і не виділяється в приміщенні.
Негативні сторони водяного конвектора опалення:
Невелика тепловіддача в конвекторах із природною конвекцією.
Але не дивлячись на свій недолік, внутрішньопідлоговий конвектор популярний. Дедалі більше дизайнерів віддають перевагу прихованому обладнанню. Дедалі менше застосовуючи в проектах радіатори опалення.