+38 (095) 340 94 36
+38 (096) 878 07 79
Замовити дзвінок
Головна Про нас Клієнтам Відгуки Статті Контакти

Як вибрати газовий котел?

З підготовкою до опалювального сезону часто стикаємося з вибором опалювального пристрою. На сьогоднішній день ринок пропонує масу варіантів у виборі газового котла. Давайте розберемося з основними питаннями.

Димохідний або турбований газовий котел?


Перше, що питають в магазинах консультанти - це як буде відбуватися відведення продуктів згоряння: через димар природним шляхом або примусово? У димохідних котлах процес горіння відводиться природним шляхом, через димохідну трубу. Повітря для горіння гніту береться безпосередньо з приміщення, де і встановлено котел. Для цього рекомендується встановлювати котел в окремому, нежитловому приміщенні з хорошою вентиляцією, наприклад в топкової.

Незалежно від виробника, принцип роботи газового димоходного котла однаковий. У димохідні котлі необхідно стежити за тягою і контролювати полум'я.

Для турбированного газового котла спеціального димоходу не потрібно. Турбований котел з герметичною камерою і примусове відведення продуктів згоряння. Повітря для горіння подається з вулиці. Відпрацьовані гази відводить через трубу туди ж. Турбовані котли є більш безпечними та комфортними у використанні.

Димохідний газовий котел може бути навісним або підлоговим. Одним з основних представників вітчизняних газових димохідних котлів є газові котли ТМ Атон. Вони не мають розширювального бака і циркуляційного насоса. Маючи простий комплект, димохідні котли Атон дуже популярні. Навісні димохідні котли входять в асортимент багатьох відомих брендів: Vaillant, Protherm, Immergas, Baxi, Bosch, Demrad E.C.A..

При виборі газового котла для опалення необхідно враховувати технічні можливості в кожному конкретному випадку. Адже не у всіх випадках можна встановити турбований або димохідний котел.

Одноконтурний чи двоконтурний газовий котел?

Насправді вибрати двоконтурний або одноконтурний котел дуже легко. Основне питання полягає в способі підігріву ГВП. Можна вибрати одноконтурний котел і використовувати для ГВП електричний бойлер або бойлер непрямого нагріву. Або підігрівати воду безпосередньо від котла. У першому випадку додаткові витрати будуть на накопичувальний бойлер, але ви отримуєте великий обсяг води за короткий час. У другому випадку у Вас є постійно гаряча вода і не потрібно чекати її нагрівання. Але якщо у Вас кілька сан. вузлів або відстань між котлом і точкою відбору гарячої води велике, будуть перебої з тиском води. У грошової еквіваленті різниця між одно- і двоконтурними котлами незначна.

Як розрахувати потужність газового котла?

Ринок газових котлів пропонує нам великий асортимент. Мінімальна потужність - 8 кВт. Але вибирати газовий котел за подобою електричного не рекомендується. Газовий котел двоконтурний або двоконтурний, димохідний або турбований варто брати 24 кВт. Навіть не дивлячись на площу квартири/будинку менше 240 кв.м. Теплова потужність даного котла варіюється від 8 до 24 кВт. Це здійснюється за рахунок можливості пальника змінювати свою потужність, так звана модуляція потужності. Такої потужності буде достатньо для теплої і суворої зими з використанням ГВП на пряму або за допомогою триходового клапана.

Ми представили два списки ТОР 5 котлів, щоб вам було простіше вибрати.

ТОР 5 газових одноконтурних котлів:

1. Газовий котел Vaillant turboTEC plus VU 242/5-5
2. Immergas Mini Eolo X 24 3E
3. Bosch WBN 6000-24H RN
4. Baxi ECO 4s 1.24F
5. Protherm Пантера 12 KTO

ТОР 5 двоконтурних газових котлів

1. Vaillant turboTEC pro VUW 242/5-3
2. Protherm Гепард 23 MTV
3. Immergas Eolo Star 24 4E
4. Baxi ECO 4s 24F
5. E.C.A. Gerda 24 НМ

запит відправлено

Ваш запит надіслано.Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!

Пропонуємо докладну інформацію щодо продукції:

Онлайн курсы IT